Smer logo
 

Vážený návštevník stránky www.dane.sk

práve pre Vás zhromažďujeme a spracovávame informácie o daňovej správe Slovenskej republiky a ich publikovanie na portále www.dane.sk.

Stránka www.dane.sk Vám prinesie iný pohľad na dane.

Našim cieľom je zvýšiť základné právne vedomie občanov a zástupcov spoločností a ukázať Vám množstvo nástrojov, ktorými sa môžete v daňovom konaní účelne brániť.

Dostali ste pokutu, vyrubili Vám penále, daňový kontrolór je Váš sok, či bývalý sused?

Žiadny problém, poskytneme Vám rady, písomné vzory a postupy ako tomu čeliť, prípadne Vás môže zastúpiť naš tím kvalifikovaných odborníkov(advokáti, exekútori, účtovníci, znalci atď.).

Nebojujeme s daňovými úradníkmi - iba sa pokúšame využiť naše poznatky a chrániť daňové subjekty pred nedokonalým daňovým systémom a pred zopár osobami (niektoré sú z radov daňových úradníkov, niektoré z vedenia Daňového riaditeľstva), ktoré nás všetkých ohrozujú svojou nevzdelanosťou, niekedy hraničiacou až s hlúposťou!

...a aj keď nad ľudskou hlúposťou nezvíťazime, nikdy nesmieme proti nej prestať bojovať!

Daňovým subjektom neubližujú radoví úradníci - ale systém. Úradníci sú si v mnohých prípadoch plnia svoje povinnosti a pokúšajú sa prežiť, často musia čeliť nepríjemným útokom a znášať rôzne formy psychického stresu, ktorý však často pramení z ich nevedomosti a neinformovanosti. Našim cieľom je pomáhať aj im, nakoľko to nevie zabezpečiť ich vlastný zamestnávateľ.

O čo viac budú vzdelaní zamestnanci Daňového riaditeľstva - o toľko menej starostí a roboty budeme mať my!

Viete, že priemerný zamestnanec (správca dane, alebo daňový kontrolór) nedosahuje mzdu ani €500/mesačne? Pritom nie je výnimkou, že daňový úradník si musí sám obstarať niektoré pracovné pomôcky (napríklad aktualizované znenia zákonov). Aká je u neho motivácia ďalej sa vzdelávať a môže vôbec taká osoba samostatne rozhodnúť aj o Vašom osude?

Postupne Vám prinesieme kuriózne prípady, dozviete sa ako sa daňové kontroly využívajú na cielené likvidácie subjektov, získavanie a predaj informácií o konkurenčných spoločnostiach, hľadanie obchodných kontaktov, usmerňovanie politických aktivistov a podobne.

Tešíme sa na Vašu podporu a opätovnú návštevu na našej stránke.